Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Bordslampor / Bordslampa 12319070



*

nr 1231 9070


Bordslampa

Hallberg. Nysilver, Höjd: 44 cm ca


Utrop:

1.000 kr

Såld:

3.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 januari 2019
kl 20:02:26


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
24/1 17:36:56 1      700 kr
28/1 15:47:05 2      1.200 kr
28/1 18:20:42 3      2.000 kr
28/1 19:54:08 4      2.600 kr
28/1 19:56:41 3      3.000 kr
28/1 19:57:26 4      Vinnande bud


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor hallberg nysilver pläter
  • 8207 Bordslampa
    1940-tal, trä och mässing, no 15378. Höjd: 51 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:39
  • 8211 Bordslampa
    Designtorget, "Pablo", vridbar ljuspunkt, borstad ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:17
  • 8093 Bordslampa
    Harri Koskinen, "Block Lamp" för Design House Stoc..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:24
  • 8337 Bordslampa
    Jasper Morrison, FLOS, "Glo-ball 1", vitt oplalgla..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:11
  • 8062 Bordslampa
    Mässing med glasskärm. Höjd: 50 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:19
  • 6491 Bordslampa
    mässing. Diameter: 44 cm, höjd: 55 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:37




Ladda ner broschyr